603 526 915
600 077 368

Kurs brakarski

Szacunek brakarski drzew na pniu, klasyfikacja, manipulacja i odbiórka surowca drzewnego

Kurs brakarski CZAS TRWANIA KURSU BRAKARSKIEGO - 70 godzin
CENA KURSU
bez usług dodatkowych 2600 zł
z noclegami* 3100 zł
z noclegami* + wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) 3600 zł
* Zakwaterowanie w pokojach 2, 3-osobowych. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego (40 zł za 1 noc).

INFORMACJA: Terminy, w których organizowane są kursy brakarskie, zamieszczane są w kalendarzu na STRONIE GŁÓWNEJ.

Opis szkolenia
ZGŁOŚ SIĘ

kurs pilarzaKurs brakarski przeznaczony jest dla osób, które chcą nauczyć się, w jaki sposób szacować jakość drzew na pniu oraz klasyfikować, manipulować i odbierać surowiec drzewny. Szkolenie z zakresu brakarstwa podzielone jest na część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna obejmuje cykl wykładów, w tym tematykę z zakresu gospodarki drewnem, budowy drewna drzew iglastych i liściastych, wad drewna okrągłego, szacunku brakarskiego drzew na pniu, klasyfikacji surowca drzewnego oraz konserwacji drewna.

Zajęcia praktyczne realizowane są w warunkach terenowych, głównie na placu manipulacyjnym, gdzie zgromadzonych jest kilkadziesiąt sztuk dłużyc różnych gatunków. Różnorodność zgromadzonego materiału pozwala na efektywne przeprowadzenie ćwiczeń praktycznych z rozpoznawania i pomiaru wad drewna oraz klasyfikacji i manipulacji  surowca drzewnego.

Tematyka szkolenia z manipulacji i sortymentacji surowca drzewnego realizowana jest w ciągu 70 godzin szkoleniowych, z czego 30 godzin to część teoretyczna i 40 godzin to część praktyczna.

kurs manipulacji i sortymentacji surowca drzewnegoWymagania dla kandydatów: preferowane wykształcenie leśne lub technologia drewna.

Jeśli STAWIASZ NA SOLIDNE WYKSZTAŁCENIE, NASZA OFERTA JEST DLA CIEBIE!

Kurs brakarski
ZGŁOŚ SIĘ

Przypominamy o zbliżających się szkoleniach

Facebook